Informace o nás

Spolek PROsbor

Jsme dobrovolný, nezávislý spolek, sdružující členy na základě společného zájmu.

Našim cílem je všeobecná podpora pěveckých sborů působících na území obcí Bordovice, Frenštát pod Radhoštěm, Kunčice pod Ondřejníkem, Lichnov, Tichá, Trojanovice a Veřovice. Své pole působnosti však rozšiřujeme na celé Novojičínsko, Frýdecko-Místecko a Vsetínsko. Chceme navazovat kontakty a sdružovat pěvecké sbory s vysokým standardem vědeckého a uměleckého poznání za účelem sdílení a aplikace získaných poznatků. Za tímto účelem usilujeme o podporu členských pěveckých sborů, o vzdělání jejich vedoucích a sbormistrů, korepetitorů i samotných zpěváků.

Pořádáme akce podporující činnost členských pěveckých sborů. Sloužíme také jako odborní konzultanti a zdroj informací pro sbormistry a vedoucí sborů.

Historie spolku

V roce 2013 vzniklo občanské sdružení PROsbor se sídlem ve Frenštátě pod Radhoštěm, které má za úkol podporovat pěvecké skupiny - ať už jde o pěvecké kroužky MŠ, na prvním či druhém stupni stupni ZŠ, středoškolské sbory, nebo i sbory a pěvecké skupiny dospělých.

Od 1. 1. 2014 se podle nového občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb.) stal PROsbor spolkem.

Od 11. 6. 2015 je v platnosti nový název Spolek PROsbor a stanovy v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb.